Technologia AutoCAD MAP 3D

Regulacja rysunku

Regulacja rysunku poprawia jakość map, a także często występujące na nich błędy (na przykład pomiarowe, digitalizację czy błędy związane z nieprawidłowym przeskanowaniem materiału), ponadto służy do usuwania z nich niepotrzebnych w danym momencie szczegółów.
Dla wielu użytkowników jest to podstawowy argument tłumaczący wykorzystanie technologii MAP.

Import i eksport danych GIS

Übersicht der GIS Formate

Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu możliwe jest wstawianie obiektów GIS. W tym wypadku import nie ogranicza się jedynie do geometrii rysunków, umożliwia bowiem prace przy użyciu innych przydatnych narzędzi.
Eksportowanie opracowanych materiałów dostępne jest natomiast przy pomocy różnych stylów GIS-plików.

Technologia FDO

Feature Data Object (FDO) umożliwia pracę z rysunkami GIS bez konieczności importu obiektów. Jest to zupełnie nowa technika pracy, dzięki której przy zmianie danych GIS następuje automatyczna korekta rysunku. Ponadto dane te mogą być zapisywane na rożne sposoby, co ważne - także bez utraty jakości.

FDO Aufgaben-Explorer

Dokumenty PDF

Dzięki obecności wbudowanego w Autodesk MAP Kreatora PDF zbędnym staje się wykorzystanie innych tego typu silników. Dzięki niemu możliwy jest zapis nawet złożonych plików z zachowaniem wysokiej jakości.

Kompatybilność

Autodesk Dateiformate

Dzięki szerokiej dostępności formatów zapisu oferowanych przez Autodesk nie ma najmniejszego problemu przy wymianie danych z użytkownikami innych tego typu programów projektowych.